جستجو:  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کد خبر : 9957 زمان مخابره: 20 دي 1393 -- 18:38:14 | تعداد بازدید: 2296 نسخه چاپی

رضا کیانیان: اوز شهر رنگ ها و لبخندهاست

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان و خانه فرهنگ اوز رضا کیانیان بازیگر مشهور کشورمان که برای تدریس در کارگاه بازیگری به لارستان آمده بود . به شهر اوز هم آمد.
 

به گزارش روابط عمومی شهرداری اوز وی ابتدا از مجموعه آب انبارهای فاریاب میر عبداله بازدید و تحت تاثیر آن قرار گرفت و سپس در میان استقبال گرم و پرشور اعضای گروه موزه مردم شناسی، انجمن طبیعت گردی تاگاره، میراث فرهنگی، عصر اوز، بانوان و آقایان علاقمند به امور هنری، شهردار، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، مدیر خانه فرهنگ اوز و سردبیر عصر اوز از خانه سوداگر ، موزه مردم شناسی بازدید و گروه کودکان خانه فرهنگ سرود الله بده بارو را خواندند.
 
کیانیان از لحظه لحظه حضورش در این خانه و موزه توسط خودش عکس گرفت. کیانیان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار صحبت گفت: مردم اوز باسواد و با فرهنگ و اهل ادب هستند. من مدت بسیار کوتاه در این شهر بودم ولی باور کنید احساس وابستگی و قوم و خویشی با مردم می کنم. اوز، مهربان و سخاوتمند است.
 
رضا کیانیان موزه، ساختمان ، برکه و... را خوب توصیف کرد و اظهار داشت: از زمانی که من در میان مردم اوز قرار گرفتم احساس خوبی به من دست داد. و باید بگویم اوز شهر رنگ ها و لبخندهاست. وی اضافه کرد: واقعا مردم اوز مرا مجذوب و دگرگون ساخت.
 
این بازیگر و هنرمند برجسته در پایان گفت: من به مردم شریف و مهربان اوز سلام می کنم وامیدوارم همانطوریکه من درباره آنان حس خوبی دارم آنان هم مرا بپذیرند. کیانیان سپس در سر سفره نهار که توسط بانوان فعال موزه مردم شناسی و خانه فرهنگ تدارک دیده شده و در فضای تالار خانه سوداگر گسترده شده بود و انواع غذاهای محلی در آن به چشم می خورد نشسته و از انواع غذاهای محلی تناول کرد.
 
وی در پایان از جلاب تعریف و آنرا بسیار خوشمزه توصیف نمود. و در سر سفره بیشتر رشته با پلو، برنج و ماشک با کوکو و گوده استفاده کرد. در این بازدید رفعت حقیقی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان، عبدالنبی سلامی پژوهشگر و گروهی از هنرمندان شهر لار وی را همراهی می کردند.
 


الهه    مرادی

 

نظرات ارائه شده

نظرات

ارسال نظر
ارسال به دوستان
نام
پست الکترونیک
آدرس وبسایت یا وبلاگ
نظرشمــا    
. نظراتی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود*
کد امنیتی:   
ارسال نظر
9957

 
29 ارديبهشت 1403 , 10 ذی القعده 1445 , 2024 May 18

آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار